Koronawirus a zakupy w Internecie

Większość z nas musi odnaleźć się w zupełnie nowej rzeczywistości. W ubiegłym tygodniu rząd zamknął szkoły, uczelnie wyższe, kina i teatry. Natomiast w centrach handlowych otwarte pozostały jedynie sklepy spożywcze, drogerie oraz pralnie. Wszystko po to, aby nie wychodzić z domu, jeśli naprawdę nie mamy takiej potrzeby. Stacjonarne sklepy odzieżowe są zamknięte. Jednak trwają wyprzedaże online. Mimo tego, że wiele marek kusi atrakcyjnymi cenami, konsumenci mają pewne obawy przed zamawianiem paczek z ubraniami lub innymi towarami do domu. Czy robienie zakupów przez internet jest w obecnej sytuacji bezpieczne?

Polskie sklepy

Obawy konsumentów nie wiążą się z samymi zakupami przez internet, ale z dostawą ich do naszego domu. Oto kilka rzeczy, które warto wziąć pod uwagę. Po pierwsze, zapłaćcie za zakupy przelewem, kartą lub inną metodą online. Nie wybierajcie opcji "za pobraniem", żeby nie wymieniać się gotówką z kurierem. Otwórzcie swoją paczkę, a następnie wyrzućcie opakowanie do śmieci. Pamiętajcie, aby potem dokładnie umyć ręce. Prawdopodobnie większość z was będzie chciała sprawdzić, czy zamówione ubrania czy buty dobrze leżą i są w dobrych rozmiarach. Gdy upewnicie się, że wszystko jest w porządku i nie chcecie ich odesłać, koniecznie je wypierzcie. Jeżeli chodzi o inne produkty, wyczyśćcie je w miarę możliwości. Oczywiście nie warto panikować, ale przezorny zawsze ubezpieczony.

Aliexpress

Jak wiadomo, paczki z Aliexpress często nadawane są w Chinach. Konsumenci słusznie zastanawiają się, czy na zamawianych przez nich rzeczach może znajdować się wirus. Sprawa stała się na tyle głośna, że skomentował ją Główny Inspektorat Sanitarny. Jak wynika z oświadczenia GIS-u, prawdopodobieństwo rozprzestrzeniania się koronawirusa na paczkach i rzeczach zamawianych z Chin jest minimalne. Dlaczego? Otóż wirus potrzebuje „żywego nosiciela”. Wiele zależy również od temperatury i wilgotności powietrza. Wysyłka z Aliexpress trwa zazwyczaj długie tygodnie, a nawet miesiące. Mało prawdopodobne jest to, aby wirus przetrwał taką podróż w zmieniających się warunkach.


Co myślisz na ten temat?

Wypowiedz się, porozmawiaj z innymi użytkowniczkami.

UbierzmySie.pl @ 2013-2020. Nasz Facebook | Nasz Instagram | Kontakt i współpraca.

Produkty według marek: A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z