Mugler wiosna-lato 2022

Geometryczne kroje, sukienki bodycon, gorsety, duże wycięcia, wszechobecny tiul, ultranowoczesne kombinezony, legginsy – kolekcja Mugler wiosna-lato 2022 jest odważna, seksowna, ciałopozytywna.

Nowe projekty to pierwsze prace Caseya Cadwalladera od śmierci Manfreda Thierry’ego Muglera w styczniu tego roku. W najnowszej kolekcji można dostrzec zabawę charakterystycznymi dla marki elementami, ale też ich urozmaicenie, rozwinięcie. Są zatem sukienki bodycon, jest denim, ale bardziej dopasowany niż wcześniej, ostrzejsze kroje, mniej materiału. Dyrektor kreatywny kontynuuje teatralne podejście Muglera do mody i wybiegów.

Uwagę przyciąga spot reklamowy nowej kolekcji, pełen gwiazd. Są wśród nich Chloë Sevigny, Bella Hadid, Amber Valletta. Film, stworzony przez Torso Solutions, nakręcony został w Paramount Studios i na ulicach Los Angeles. Hipnotyzująca muzyka, szybkie cięcia, częste zmiany ustawienia kamery powodują, że przez ponad dziewięć minut trwania klipu nie ma mowy o odwróceniu wzroku.

W pierwszych kadrach widzimy muzę i przyjaciółkę Muglera – Megan Thee Stallion, która współpracowała już wcześniej z Cadwalladerem i sama chętnie nosi projekty marki. Wyjątkowe są sceny z zabytkową limuzyną – Shalom Harlow i Amber Valletta całują się na masce, opiera się o nią Dominique Jackson, która ma na sobie czerwono-pomarańczową sukienkę, a w uszach gigantyczne kolczyki w kształcie kół, przy samochodzie pozuje też Bella Hadid, w pasiastym body w stylu bondage i marynarce o wyrazistym kroju ramion.

– Pomyśleliśmy, że dobrze byłoby, żeby nasz klip stał się pretekstem do spotkania przyjaciół i przyjaciółek, takich jak Amber i Shalom. To była czysta przyjemność, obserwować ich relacje na planie – mówił Cadwallader brytyjskiemu "Vogue'owi".

Ciałopozytywność jest jednym z głównych motywów nowej kolekcji, każdy ze strojów został zaprojektowany tak, by pasował do różnych rodzajów sylwetki. – Sprzedajemy sporo dużych rozmiarów, cieszę się, kiedy widzę kobiety o zaokrąglonych kształtach, noszące nasze projekty – powiedział Cadwallader.

W ostatniej scenie klipu biorą udział primabalerina Maria Kochetkova i królowa voguingu Barbie Swaee. Jest to ukłon w stronę Manfreda Muglera, który jako dorastający chłopak tańczył w balecie. W filmie można też podziwiać szczególnie lubianą przez projektanta sukienkę z kolekcji Jeu de Paume na sezon wiosna-lato 1998.

Źródło: vogue.pl


Co myślisz na ten temat?

Wypowiedz się, porozmawiaj z innymi użytkowniczkami.

UbierzmySie.pl 2013-2024. Polub nas na Facebooku i na Instagramie. Kontakt i współpraca. Sprzedaj nam ciuchy.